Osta nyt, maksa myöhemmin tai maksa osamaksulla

/ BLAM 200RS-T6 8″ erillissarja VW Transporter T6 2015–2019

/ BLAM 200RS-T6 8″ erillissarja VW Transporter T6 2015–2019

329,00 (Sis. Alv 25,5%)

BLAM 200RS-T6 8″ Plug & Play -erillissarja VW Transporter T6 2015–2019 -malleihin. 200 mm midbassot, 25 mm kangaskalottidiskantit, 100 W RMS tehonkesto ja korkea 94 dB herkkyys. Asentuu alkuperäisten etukaiuttimien tilalle OEM-liittimillä ilman auton johtojen tai rakenteiden muokkaamista. Ei T6.1-malliin.

Ei varastossa, vain jälkitoimituksena

/ TUOTEKUVAUS

BLAM 200RS-T6 on Volkswagen Transporter T6 -malleihin suunniteltu 8″ (200 mm) Plug & Play -erillissarja, jolla auton alkuperäiset etukaiuttimet voidaan päivittää laadukkaampaan ja tehokkaampaan äänentoistoon ilman auton rakenteiden tai alkuperäisten johtojen muokkaamista.

Sarja perustuu BLAM 200RS -erillissarjaan, joka on sovitettu VW Transporter T6:n alkuperäisille kaiutinpaikoille. Midbassot, diskantit, kiinnitykset ja liitännät on suunniteltu mahdollistamaan mahdollisimman suoraviivainen asennus alkuperäisten kaiuttimien tilalle.

Plug & Play -kaiutinpäivitys VW T6:een

BLAM 200RS-T6:n asentaminen ei vaadi auton rakenteiden muokkaamista. 8″ midbassot ja 25 mm diskantit asentuvat alkuperäisille kaiutinpaikoille, jolloin asennus jää siististi auton alkuperäisten verhoilujen taakse.

Sarjassa käytetään Volkswagenin alkuperäisiin liittimiin sopivia OEM-liittimiä, joten auton alkuperäisiä kaiutinjohtoja ei tarvitse katkaista tai muokata.

8″ midbassot – enemmän potkua ja bassotoistoa

Suuret 200 mm (8″) midbassokaiuttimet tarjoavat hyvän lähtökohdan Transporterin äänentoiston parantamiseen. Kaiuttimien korkea herkkyys mahdollistaa hyvän äänenvoimakkuuden myös maltillisella vahvistinteholla.

BLAM ilmoittaa 200RS-erillissarjan tehonkestoksi 100 W RMS / 200 W Max, herkkyydeksi 94 dB ja toistoalueeksi 50 Hz – 25 kHz.

25 mm kangaskalottidiskantit

Sarjan 25 mm kangaskalottidiskantit asentuvat Transporterin alkuperäisten diskanttien tilalle. Diskanteissa käytetään neodyymimagneettia ja kupari/alumiinipuhekelaa.

Erillisiä suuria jakosuodinkoteloita ei tarvitse sijoittaa autoon, sillä 6 dB/okt ylipäästösuodin on integroitu diskanttikaiuttimen johtoon. Tämä helpottaa asennusta ja pitää kokonaisuuden siistinä.

Sopivuus

Volkswagen Transporter T6

  • vuosimallit 2015–2019
  • alkuperäisten etukaiuttimien tilalle
  • Plug & Play -asennus

Sarja on tarkoitettu nimenomaan T6-malliin eikä T6.1-malliin. T6.1 tuli Transporter-mallistoon faceliftin yhteydessä mallivuodelle 2020.

Uudistettu versio

200RS-T6-sarjaa on päivitetty lokakuussa 2025. Uudemmassa versiossa on:

  • midbassojen magneetteja suojaavat vesisuojat
  • uudistetut diskanttien kiinnityskaulukset
  • uudistetut jakosuotimet.

Vesisuojat ovat hyödyllinen yksityiskohta Transporterin ovikaiuttimissa, sillä ne auttavat suojaamaan kaiutinelementtejä oven sisälle päätyvältä kosteudelta.

Tekniset tiedot

OminaisuusTieto
Tyyppi2-tie erillissarja
Midbassot8″ / 200 mm
Diskantit25 mm kangaskalotti
Tehonkesto RMS100 W
Maksimiteho200 W
Herkkyys94 dB (2,83 V / 1 m)
Toistoalue50 Hz – 25 kHz
Diskantin suodin6 dB/okt
LiitännätVW OEM-liittimet
AsennusPlug & Play

Toimii hyvin myös alkuperäisen soittimen kanssa

BLAM 200RS-T6:n korkea herkkyys tekee sarjasta hyvän vaihtoehdon myös silloin, kun auton alkuperäinen soitin halutaan säilyttää. Kaiuttimien päivittäminen ei siis välttämättä edellytä erillisen vahvistimen asentamista.

Erillisellä vahvistimella sarjasta voidaan kuitenkin saada enemmän suorituskykyä irti, etenkin kun tavoitteena on suurempi äänenvoimakkuus ja parempi dynamiikka.

Pakkaus sisältää

  • 2 × 8″ (200 mm) midbassokaiutin
  • 2 × 25 mm kangaskalottidiskantti
  • automallikohtaiset diskanttien kiinnityskaulukset
  • integroidut jakosuotimet
  • VW OEM-liitännät
  • midbassojen vesisuojat
  • kiinnitysruuvit
  • tarvittavat tiivisteet.

/ TUOTEARVOSTELUT

Kirjoita arvostelu
Kirjoita arvostelu
Arvostele tuote ja saa alennuskuponki!

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *